Většina společností pracujících s virtuální realitou se dodnes zaměřovala hlavně na náš zrak a to, co nám dokáže zprostředkovat. A nebudeme si nic nalhávat, když řekneme, že je to opravdu ten nejdůležitější základ. Jenže co bude následovat? Dokážeme už ovlivnit to, co vidíme a slyšíme, co je tedy dalším nejdůležitějším smyslem, který nám ve VR aktuálně chybí?
Odpověď je jednoduchá, hmat. Hmat je pro člověka jedním z nejdůležitějších smyslů a pomáhá nám získávat vjemy z bezprostředního okolí o tlaku, bolesti, chladu, teplotě, vibracích atd. Teslasuit rukavice je pak něco, co nám dovolí tohle vše zažít i ve hrách a virtuální realitě určené třeba ve zdravotnictví.
Rukavice totiž využívá několik různých technologií k tomu, aby zjistila pohyb ruky a prstů a díky tomu poskytla odezvu pro „dotek“. Každý koneček prstu je vybaven haptickým displejem 3×3 pro skutečný pocit z doteku různých materiálů. Jednoduše řečeno, pokud chytíte ve hře kus železa, měli byste cítit jeho chlad i texturu stejně jako ve skutečnosti. Všechny senzory a čidla samozřejmě plně spolupracují a získávají tak kompletní zpětnou odezvu včetně zprostředkování vibrací. Tomu navíc napomáhají i biometrické senzory, které nonstop kontrolují emoční stav uživatele, jeho úroveň stresu, ale i srdečního tepu.
To vše samozřejmě umožňuje využití Teslasuit rukavice nejen ve hrách, ale i v již dříve zmíněném zdravotnictví a dalších oborech. Jedno je prostě jisté, od doby prvních virtuálních projektů jsme ušli hodně dlouhou cestu a již brzy se tak můžeme dočkat podobných zážitků jako postavy z READY PLAYER ONE.